Free Joomla Template by Discount Justhost
Parašyta Antradienis, 04 gruodžio 2018

šachmataiPlungiškių šachmatininkų laimėjimai Lietuvoje ir už jos ribų

Lapkričio 24 dieną Taujėnų dvare vyko Vilkmergės šachmatų turnyras. Turnyro dalyviai buvo suskirtomi į 4 grupes pagal jų amžių. Pačioje mažiausioje amžiaus grupėje (2010 m. gimimo ir jaunesnių) dalyvavo Lietuvos čempionas M.Valančiaus pradinės mokyklos „Saulės“ skyriaus antrokas Karolis Kapickis. Varžybos vyko šveicariška sistema 7 ratais. Aštuonmečių grupėje dalyvavo ne tik stipriausi šio amžiaus šachmatininkai iš Lietuvos, bet buvo svečių ir iš kaimyninės Baltarusijos, kurie pagal savo FIDE reitingus, net lenkė kai kuriuos jaunuosius Lietuvos šachmatininkus. Iš viso turnyre dalyvavo 43 žaidėjai. Karolis Kapickis, surinkęs 6 taškus iš 7 galimų, tapo turnyro nugalėtoju. Čempionas buvo apdovanotas taure, medaliu ir diplomu. Taip pat lapkričio 24 dieną Latvijoje, Olainės mieste vyko tarptautinis šachmatų turnyras, kuriame dalyvavo A.Jucio progimnazijos trečiokė Agota Kontrimaitė ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos septintokas Jonas Kupetis. Turnyro dalyviai buvo suskirstyti į 3 grupes pagal jų žaidimo lygį. Varžybos vyko šveicariška sistema, 8 ratais. Stipriausiame turnyre, kuriame žaidė 41 dalyvis, Plungei atstovavo Agota. Ji surinko 4 taškus iš 8 galimų ir paliko turnyrinės lentelės viduryje, tai labai aukštas jaunosios šachmatininkės pasiekimas turint omeny tai, jog dalyviai buvo įvairaus amžiaus.
Maloniai nustebino Jonas Kupetis. Jis išvažiavo pirmą kartą į varžybas užsienyje ir dalyvavęs C grupėje tapo nugalėtoju! Jonas laimėjo 7 partijas iš 8 galimų. Šiame turnyre taip pat dalyvavo 41 dalyvis. Nugalėtojas buvo apdovanotas taure, medaliu, diplomu ir prizu - dovana.


Labai džiugu, kad plungiškių šachmatininkų laimėjimai yra labai geri ir jie garsina Plungės vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

IMG 20181124 171440 Kopija
 
                                                                 
Karolis Kapickis
 
20181124 232746 Kopija
Jonas Kupetis
 
Plungės SRC inf.