Šiuo metu baseine likusių laisvų vietų: 60

42 – asis tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė 2023“

Liepos 17 – 23 dienomis Platelių Liepijų mokyklos patalpose vyko 42 – asis tarptautinis šachmatų turnyras „Plungė‘2023“, skirtas Lietuvos nusipelniusio trenerio, Plungės miesto garbės piliečio Vitaliaus Vlado Andriušaičio atminimui.

Varžybos vyko dviejuose turnyruose: A ir B. A turnyre dalyvavo 32 šachmatininkai. Tai dalyviai, kurių tarptautinis FIDE reitingas 1700 ir didesnis. B turnyre varžėsi dalyviai su žemesniu reitingu, jų buvo 60. Iš vso turnyruose dalyvavo 92 šachmatininkai iš Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos. Tarp jų 4 FIDE meistrai. Varžybose dalyvavo 15 Plungės šachmatininkų, iš jų 12 Plungės sporto ir rekreacijos centro auklėtinių bei treneris. Varžybos vyko šveicariška sistema, 9 ratais.

Po ilgų, atkaklių kovų paaiškėjo varžybų rezultatai. A turnyre, surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų, nugalėtoju tapo vilnietis Aleksandras Šalna. Antra vieta atiteko FIDE meistrui iš Ukrainos Andrejui Levitskiui, trečias liko Pijus Greičius iš Kauno. Jie surinko po 7 taškus. Ketvirtas liko turnyro aukščiausias reitingas FIDE meistras iš Kauno Pijus Stremavčius. Plungės sporto ir rekreacijos centro treneris Sigitas Kalvaitis užėmė penktąją vietą. Sigitas buvo apdovanotas geriausio plungiškio prizu. Geriausiai sužaidusios moters titulas atiteko kaunietei Gabijai Šimkūnaitei. Geriausias senjoras Šiaulių šachmatininkas Raimondas Narmontas.

B turnyro nugalėtoju tapo Šiaulių šachmatininkas Mantas Matulaitis. Antra vieta atiteko šachmatininkui iš Gargždų Dominykui Kušlikiui, trečias liko Deivis Kungys iš Šiaulių. Geriausiai sužaidę B turnyro plungiškiai Karolis Kapickis ir Agota Kontrimaitė. Amžiaus grupėje iki 10 metų pirmą vietą iškovojo Plungės sporto ir rekreacijos centro auklėtinis Rokas Šakinis (šešta vieta bendroje įskaitoje).

Liepos 21 dieną vyko „žaibo“ turnyras. Dalyvavo 97 šachmatininkai. Buvo žaidžiami 9 ratai šveicariška sistema. Nugalėtoju tapo Aleksandras Šalna. Antras – Gleb Pidlužnij iš Klaipėdos, trečias – Andrius Šarauskas iš Radviliškio.

Turnyro organizatoriai

Pirmoje nuotraukoje iš kairės į dešinę: B turnyro - Dominykas Kušlikis, Mantas Matulaitis, Rolandas Mačiuitis, meras Audrius Klišonis, Donatas Vaznonis ir G. Žalimienė; antroje: Rokas Šakinis; trečioje - A.Kontrimaitė, K.Kapickis; ketvirtoje -A turnyro: Andrey Levitskiy, A.Šalna, P.Greičius; penktoje - žaibo turnyro: Gleb Pidlužnij, A.Šalna, A.Šarauskas; šeštoje - S.Kalvaitis.