Šiuo metu baseine likusių laisvų vietų: 1

Ketvirtą kartą vyko Vandens sporto šventė

Rugpjūčio 13-ąją nuo ryto iki vakaro smagus šurmulys netilo poilsiavietėje prie vadinamosios Plungės jūros. Čia vyko jau tradicine tampanti ir vis didesnį pagreitį įgaunanti Vandens sporto šventė, kurios pagrindinis akcentas – „Vikingų regata“. O prie jos šliejasi daugybė kitų varžybų ir rungčių: orientavimasis turistinėmis baidarėmis, plaukimas irklentėmis, virvės traukimas katamaranais, paplūdimio tinklinis, lenktynės sportinėmis kanojomis ir baidarėmis, vandens nešimas į statinę. Vandens sporto šventės organizatoriai – Plungės sporto ir rekreacijos centras ir Plungės rajono savivaldybė.

Susirinkusiuosius sveikino Plungės rajono meras Audrius Klišonis, savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Plungės sporto ir rekreacijos centro direktorius Alvydas Viršilas ir sporto klubo „Birštono Nemunas“ garbės prezidentas Arvydas Stašaitis.
Varžybos išsitęsė per visą dieną, todėl praalkusius žiūrovus ir dalyvius garuojančia žuviene kvietė pasivaišinti Plungės „Lions“ klubas. Į šventę atvykę vaikai turėjo galimybę smagiai praleisti laiką su animatore Egle Fabijonavičiene.

„Vikingų regatoje“ prie starto linijos stojo 15 vyrų ir 3 moterų komandos, turėjusios įveikti pusės kilometro nuotolį. Tarp dalyvių – ekipažai ne tik iš Plungės, bet ir iš Klaipėdos, Platelių, Alsėdžių ir Šateikių. Savo komandas delegavo kai kurios partijos, verslo įmonės, visuomeninės organizacijos, Plungės rajono savivaldybės administracija, kariškiai, plaukė draugų kompanijos.

„Vikingų regata“ prasidėjo kvalifikaciniais plaukimais, po kurių komandos buvo suskirstytos į pusfinalio plaukimus pagal trasos įveikimo laiką. Pusfinaliuose vyko keturi plaukimai, kuriuose plaukė po 3-4 komandas. Atskirų plaukimų komandos nugalėtojos pateko į finalą. Lemiamame plaukime varžėsi keturi ekipažai: Klaipėdos „Volvo“ klubas, lietuviško ritinio komanda „Plateliai“, „Trumpai ir aiškiai“ ir „Šerno iltys“.

Finalo plaukimas – su daug įtampos, ryžto ir, žinoma, su gausiais palaikančiųjų aplodismentais ir šūksniais. Vyrų įgulų finalinėje kovoje antrus metus iš eilės greičiausi buvo Klaipėdos „Volvo“ klubas. Šios įgūlos rezultatas – 2 min. 10 sek. Antrą vietą užėmė Povilo Rubino treniruojama lietuviškio ritinio komanda „Plateliai“ (2 min. 14 sek.), trečia vieta džiaugėsi „Šerno iltys“ (2 min. 18 sek.).

Moterų „Vikingų regatoje“ komandos plaukė po du kartus. Susumavus abiejų plaukimo rezultatus, tarp moterų nugalėtojomis tapo Plungės rajono savivaldybės komanda „Vėtra“(bendras laikas 5 min. 4 sek.) Ši komanda regatoje triumfuoja ketvirtus metus iš eilės. Antros likos „Plungės verslios moterys“ (bendras laikas 5 min. 19 sek.), trečios – regatos debiutantė „Šateikių madamos“ komanda (bendras laikas 5 min. 40 sek.).

Vandens sporto šventėje vyko ne tik „Vikingų regata“. Vienos iš varžybų – plaukimas irklentėmis, kurių nugalėtojais tapo „Ruonių“ komanda (Edvinas Šakinis, Laimonas Tiškus, Dominykas Razma ir Adomas Laurinaitis). Antri – „Vondenų Neptūns“ (Sonata Sukauskienė, Inga Juknevičienė, Renata Šlekonienė ir Gražina Butkienė). Treti – „Babrunginiai“ (Mantas Jurgutis, Benas Rupeika, Leonardas Vilkas ir Mantas Skarulskis). Orientavimosi baidarėmis varžybose sėkmė lydėjo komandą „Mikniai ir KO“ (Simonas Miknys ir Algirdas Miknys). Antroji vieta atiteko Irmanto Mockaus ir Karolio Mockaus duetui „Pagalvokim“, trečioji – Klaipėdos „Volvo“ klubo ekipai (Tomas Skrickas ir Darius Baltrimas).

Ypač daug emocijų išlieta virvės traukimo katamaranais varžytuvėse. Jas laimėjo Klaipėdos „Volvo“ klubas. Daug žiūrovų susidomėjimo sulaukė vandens nešimo į statinę varžybos. Jose nugalėjo kariškių komanda „Karys.lt“. Baidarių sprinto varžybose vaikų grupėje nugalėtojais tapo: pirma vieta - Mantas Gudauskas, antra - Domas Gudauskas, trečia - Rokas Mikolaitis. Vyrų grupėje greičiausiai trasą vieviete baidare įveikė Dominykas Razma. Antras – Erikas lukšas, trečias – Benas Rupeika. Kanojų sprinto varžybose nepralenkiamas buvo Edvinas Šakinis, antroje vietoje Mantas Skarulskis, trečioje - Laimonas Tiškus.

Tinklinio aikštelėje 6 merginų ir 5 vaikinų komandos (po du žaidėjus) rungėsi dėl Nausodžio seniūno taurės. Nugalėtojomis tarp merginų tapo plungiškės Monika Ubavičiūtė ir Indrė Zubavičiūtė. Antrosios liko Evita Jenkutė ir Greta Laurinavičiūtė (Gargždai), trečiosios – Kornelija Šukytė ir Laura Žlibinaitė (Plungė). Tarp vaikinų nugalėtojais tapo Gediminas Jurevičius ir Simonas Lapis. Antrieji – broliai Raimondas ir Mindaugas Laurinaičiai, tretieji – Adomas Latakas ir Deividas Monkevičius.

„Vikingų regatos“ laimėtojams ir laimėtojoms meras A. Klišonis kartu su Sporto ir rekreacijos centro direktoriumi A. Viršilu, įteikė įspūdingas pereinamąsias taures, kitiems – medalius.